Основана навігація по сайту

Вам перешкоджають ознайомитись з інформацією у розпорядника (в спеціально відведеному місці)

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008поштова адреса:
телефон:

Про усунення порушень права на доступ до публічної інформації та притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за статтею 212-3 КУпАП

Звертаюсь до Вас у зв’язку з порушенням мого права на доступ до публічної інформації. До суду з цього питання я ще не звертався.
року, я, гр. , звернувся до із запитом, що додається. Зокрема, в цьому запиті я пропонував надати мені запитувані документи в електронному вигляді.
року на мій запит була отримана відповідь, яка додається. У відповіді було зазначено, що обсяг запитуваної інформації перебільшує 10 сторінок, запитувач зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Відповідно, запитувана інформація надана не була.
Ознайомившись з відповіддю , я, користуючись ЗУ «Про доступ до публічної інформації», а саме п. 4 ст. 14, де говориться, що розпорядник інформації зобов’язаний «визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо», звернувся до з проханням призначити час для цієї процедури, в чому мені було відмовлено без пояснення причин.
Ненадання запитуваних документів/інформації є незаконною і має ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), що потребує реагування з боку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Таким чином, посадові особи , які готували відповідь на мій запит від року, порушили моє право на інформацію, яка є відкритою, що прямо заборонено законом. Відповідно, на мою думку, в їх діях є ознаки правопорушення, передбаченого ст. 24 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» та ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно з п. 8-1 частини 1 статті 255 КУпАП у справах про правопорушення, передбачені статтею 212-3 КУпАП, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Крім того, пункти 11, 12, 14 частини 1 статті 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» передбачають, що Уповноважений Верховної Ради України за прав людини має право, зокрема, направляти у відповідні органи акти реагування Уповноваженого у разі виявлення порушень прав і свобод людини і громадянина для вжиття цими органами заходів; перевіряти стан додержання встановлених прав і свобод людини і громадянина відповідними державними органами, в тому числі тими, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, здійснюють виконання судових рішень, вносити в установленому порядку пропозиції щодо поліпшення діяльності таких органів у цій сфері; здійснювати інші повноваження, визначені законом.
На підставі вищевикладеного та керуючись частиною 6 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статями 212-3, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення, 2, 13 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»,

ПРОШУ:

1. Провести перевірку на предмет вчинення адміністративних правопорушень посадовими особами у зв’язку з ненаданням запитуваної публічної інформації/документів.
2. Притягти до адміністративної відповідальності осіб, які протиправно не надали або надали неповну інформацію, за статтею 212-3 КУпАП.
3. Направити до акти реагування на вищезазначені порушення мого права на доступ до публічної інформації з метою їх усунення та надання запитуваних мною відомостей/документів.

Додаток:
1. Копія інформаційного запиту від року;
2. Копія відповіді на запит на інформацію від року.

року

Завантажити документ у форматі Word