Основана навігація по сайту

Майже 26% коштів зекономили лікарні в регіонах через ProZorro

Липень 29, 2016

Станом  на червень 2016 року середня економія через електронні закупівлі для медичних закладів коливається в межах 16-26%. Про це свідчить дослідження, яке провели експерти Центру у трьох областях – Рівненській, Вінницькій та Чернігівській. Під час прес-конференції Гліб Канєвській розповів про найкращі приклади економії.

Так, лідером стала Рівненська обласна клінічна лікарня: при чотирьох завершених аукціонах там домоглися 46% економії. Загалом при сумі укладених контрактів в 47 тисяч гривень, лікарня зекономила 21,6 тисяч гривен.

Друге місце за рівнем економії посіла Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня, яка встигла оголосити 90 торгів, з яких 74 завершити контрактами на 1 мільйон гривень. Економія склала 26,9%.

На третьому місці Рівненська обласна дитяча лікарня, яка завершила чотири аукціони. І зекономила 10  тисяч гривень при конкуренції 2,22 учасника на одні торги. Загалом дитяча лікарня уклала угод на 15,8 тисяч гривень. Економія – 21,9%.

Загалом подібна очікувана економія наведених медичних закладів (в рамках 16-26%) є досить успішною в системі Prozorro, хоча бізнес і стикається із рядом маніпуляцій. Такими як:

Невідповідність умов договору пропозиції переможця аукціону
Встановлення дискримінаційних умов участі на аукціоні
Нечіткі формулювання, вимоги щодо надання документів, які не передбачені законодавством або інформації, яка доступна у відкритих реєстрах
Не укладення замовником договору з переможцями аукціонів
Порушення умов закупівлі
та інші.

У кінці 2015 року почала діяти Комісія з розгляду звернень. Наприклад, прохання виправити виявлені помилки чи відмінити торги при грубих порушеннях. Втім варто підкреслити, що рішення Комісії з оскарження мають рекомендаційний характер.

Детальніше про повне дослідження читайте за посиланням

Джерело: